jeudi 13 avril

Heure
19h15

CHARLO CRC (Ashley Gagne) vs POMPIER D'ATHOLVILLE (Dany Levesque) — OLDTIMER

20h00

CAMPBELLTON LAST CHANCE (Kenny Valdron) vs BELLEDUNE HUNS (Rod McCurdy) — LAST CHANCE

20h45

PHYSIO PRO BALANCE - ICE T`s (Jamie Bernatchez) vs DALHOUSIE TURGEON COURTS (Keven Landry) — OLDTIMER

21h30

DALHOUSIE HOME HARDWARE GERIATRICS (Louis Bujold) vs CHARLO DBM (Trevor Barristo) — LAST CHANCE

vendredi 14 avril

Heure
9h00

BALMORAL MOLSON CANADIANS (Marco Arseneault) vs CAMPBELLTON AVCELL (Yohan Bujold) — YOUNGTIMER

9h45

CAMPBELLTON PLAZA NORTH STARS (Corey Hamilton) vs FREDERICTON ROAD APPLES (Matt Vautour) — YOUNGTIMER

10h30

HALIFAX DISTRICT 5 (Patrick Cameron) vs RESTIGOUCHE CHIEFS (Michael Caldwell) — YOUNGTIMER

11h00

Silent Auction Day 1 - Première journée enchères silencieuses Until 9pm today - Jusqu'a 21h aujourd'hui.

11h15

CHARLO CRC (Ashley Gagne) vs CAMPBELLTON BEARS (Andy Rioux) — OLDTIMER

12h00

EAST COAST INSDUSTRIAL TIMBITS (Andrew Court) vs ROTHESAY DEKES OF HAZARD (Michael Firlotte) — YOUNGTIMER

12h45

OTTAWA HENAGERZ MASSACRES (Jimmy Labillois) vs DALHOUSIE TURGEON COURTS (Keven Landry) — OLDTIMER

13h30

SYRACUSE BULLDOGS (Kevin Carrier) vs S & S / LURETTE & FILS (Francis Savoie) — ELITE

14h15

RESTIGOUCHE NORTH SHORE STARS (Mark Vautour) vs HALIFAX DISTRICT 5 (Patrick Cameron) — YOUNGTIMER

15h00

PHYSIO PRO BALANCE - ICE T`s (Jamie Bernatchez) vs SHEDIAC UNITED NATIONS (Peter Thorne) — OLDTIMER

15h45

DALHOUSIE HOME HARDWARE GERIATRICS (Louis Bujold) vs HALIFAX MARMALADES (Harvey Killoran) — LAST CHANCE

16h30

CAMPBELLTON LAST CHANCE (Kenny Valdron) vs FREDERICTON NUTZ AND BOLTZ (Serge Godin) — LAST CHANCE

17h15

POMPIER D'ATHOLVILLE (Dany Levesque) vs DARLINGTON LIONS CANTEEN STUBBIES (Dana Harquail) — OLDTIMER

18h00

Opening Ceremonies - Cérémonie d'ouverture

18h15

OTTAWA HENAGERZ MASSACRES (Jimmy Labillois) vs SHEDIAC UNITED NATIONS (Peter Thorne) — OLDTIMER

18h30

Local Beer Tasting - Dégustation de bière locale Hosted by brewers from Shiretown Beer & Savoie’s Brewhouse - Organisé par les brasseurs de Shiretown Beer & Savoie’s Brewhouse

19h00

FREDERICTON TEACH ME HOW TO DOUGHTY (Kent-Erik Frees) vs REGINA REDMEN (Alex Winton) — ELITE

19h45

CAVOK BREWING NORTH STARS (Serge Nadeau) vs NORTHERN RUGRATS (Taylor Dionne) — YOUNGTIMER

20h30

S & S / LURETTE & FILS (Francis Savoie) vs REGINA REDMEN (Alex Winton) — ELITE

21h15

PEI PUCK-IT (Glen Matchett) vs BELLEDUNE HUNS (Rod McCurdy) — LAST CHANCE

22h00

FREDERICTON TEACH ME HOW TO DOUGHTY (Kent-Erik Frees) vs SYRACUSE BULLDOGS (Kevin Carrier) — ELITE

22h45

CHARLO DBM (Trevor Barristo) vs MONCTON ICE HOLES (Luc Normandeau) — LAST CHANCE

samedi 15 avril

Heure
8h30

OTTAWA HENAGERZ MASSACRES (Jimmy Labillois) vs PHYSIO PRO BALANCE - ICE T`s (Jamie Bernatchez) — OLDTIMER

9h15

NORTHERN RUGRATS (Taylor Dionne) vs CAMPBELLTON AVCELL (Yohan Bujold) — YOUNGTIMER

10h00

SYRACUSE BULLDOGS (Kevin Carrier) vs REGINA REDMEN (Alex Winton) — ELITE

10h00

Silent Auction Day 2 - Deuxième journée enchères silencieuses Until 7pm today - Jusqu'a 19h aujourd'hui.

10h45

FREDERICTON TEACH ME HOW TO DOUGHTY (Kent-Erik Frees) vs S & S / LURETTE & FILS (Francis Savoie) — ELITE

11h30

RESTIGOUCHE NORTH SHORE STARS (Mark Vautour) vs CHALEUR RINK RATS (Patrick Guitard) — YOUNGTIMER

12h15

CAVOK BREWING NORTH STARS (Serge Nadeau) vs BALMORAL MOLSON CANADIANS (Marco Arseneault) — YOUNGTIMER

13h00

Easter Egg Hunt - Chasse aux oeufs de Pâques Starts in the Recreaplex Archibald Room - Dans la salle Archibald au Récréaplex

13h15

DALHOUSIE HOME HARDWARE GERIATRICS (Louis Bujold) vs MONCTON ICE HOLES (Luc Normandeau) — LAST CHANCE

14h00

CAMPBELLTON PLAZA NORTH STARS (Corey Hamilton) vs EAST COAST INSDUSTRIAL TIMBITS (Andrew Court) — YOUNGTIMER

14h45

HALIFAX DISTRICT 5 (Patrick Cameron) vs CHALEUR RINK RATS (Patrick Guitard) — YOUNGTIMER

15h30

SHEDIAC UNITED NATIONS (Peter Thorne) vs DALHOUSIE TURGEON COURTS (Keven Landry) — OLDTIMER

16h15

CAMPBELLTON LAST CHANCE (Kenny Valdron) vs PEI PUCK-IT (Glen Matchett) — LAST CHANCE

17h00

CHARLO DBM (Trevor Barristo) vs HALIFAX MARMALADES (Harvey Killoran) — LAST CHANCE

17h45

FREDERICTON NUTZ AND BOLTZ (Serge Godin) vs BELLEDUNE HUNS (Rod McCurdy) — LAST CHANCE

18h30

ROTHESAY DEKES OF HAZARD (Michael Firlotte) vs FREDERICTON ROAD APPLES (Matt Vautour) — YOUNGTIMER

19h15

RESTIGOUCHE NORTH SHORE STARS (Mark Vautour) vs RESTIGOUCHE CHIEFS (Michael Caldwell) — YOUNGTIMER

20h00

CHARLO CRC (Ashley Gagne) vs DARLINGTON LIONS CANTEEN STUBBIES (Dana Harquail) — OLDTIMER

20h45

CAVOK BREWING NORTH STARS (Serge Nadeau) vs CAMPBELLTON AVCELL (Yohan Bujold) — YOUNGTIMER

21h30

POMPIER D'ATHOLVILLE (Dany Levesque) vs CAMPBELLTON BEARS (Andy Rioux) — OLDTIMER

22h00

SUPER PARTY With DJ Don Bernard, at the Dalhousie Recreaplex Archibald Room - Avec DJ Don Bernard dans la salle Archibald au Récréaplex de Dalhousie

22h15

CAMPBELLTON PLAZA NORTH STARS (Corey Hamilton) vs ROTHESAY DEKES OF HAZARD (Michael Firlotte) — YOUNGTIMER

dimanche 16 avril

Heure
9h00

CHALEUR RINK RATS (Patrick Guitard) vs RESTIGOUCHE CHIEFS (Michael Caldwell) — YOUNGTIMER

9h45

EAST COAST INSDUSTRIAL TIMBITS (Andrew Court) vs FREDERICTON ROAD APPLES (Matt Vautour) — YOUNGTIMER

10h30

NORTHERN RUGRATS (Taylor Dionne) vs BALMORAL MOLSON CANADIANS (Marco Arseneault) — YOUNGTIMER

11h00

Silent Auction Day 3 - Troisième journée enchères silencieuses Until 3pm today - Jusqu'a 15h aujourd'hui.

11h15

HALIFAX MARMALADES (Harvey Killoran) vs MONCTON ICE HOLES (Luc Normandeau) — LAST CHANCE

12h00

FREDERICTON NUTZ AND BOLTZ (Serge Godin) vs PEI PUCK-IT (Glen Matchett) — LAST CHANCE

12h45

CAMPBELLTON BEARS (Andy Rioux) vs DARLINGTON LIONS CANTEEN STUBBIES (Dana Harquail) — OLDTIMER

13h30

CAVOK BREWING NORTH STARS (Serge Nadeau) vs EAST COAST INSDUSTRIAL TIMBITS (Andrew Court) — Services Financiers Gilles Perron KATELYN HARQUAIL(Youngtimer) SEMI-FINAL

14h15

MONCTON ICE HOLES (Luc Normandeau) vs BELLEDUNE HUNS (Rod McCurdy) — Grant Furlotte-IG BUTCH HARQUAIL(Last Chance) FINAL

15h00

CAMPBELLTON BEARS (Andy Rioux) vs DALHOUSIE TURGEON COURTS (Keven Landry) — Déjà Vu Optics NICHOLAS HARQUAIL (Oldtimer) FINAL

15h45

EAST COAST INSDUSTRIAL TIMBITS (Andrew Court) vs HALIFAX DISTRICT 5 (Patrick Cameron) — Services Financiers Gilles Perron KATELYN HARQUAIL(Youngtimer) FINALS

16h30

FREDERICTON TEACH ME HOW TO DOUGHTY (Kent-Erik Frees) vs S & S / LURETTE & FILS (Francis Savoie) — Christine Di-Or ROD HARQUAIL (Elite) FINALS